Reklam - Advertorial Yazarlık


"Kimse görmeden reklam olmak ister misiniz?"

Reklam - Advertorial Yazarlıktan Maksat
Bir ürün, marka veya hizmete yönelik tanıtıcı ve reklam amaçlı içerik ve metinler hazırlmak temel amaçtır. Reklam olduğu anlaşılmayan, bilgilendirici ve fayda sağlayan ama içeriğinin bütününde reklam amacı güden yazılardır. Küresel tabirle "Advertorial Reklamcılık" olarak bilinmektedir. Adeta normal bilgilendirici metin görünümünde reklamdır. Kişiye dolaylı ve bilinç altına etki edecek şekilde reklam sunumu söz konusudur. 

Nasıl Yapıyorum?
Sizi, kimseye çaktırmadan reklam ediyorum. Ürün, marka, hizmet veya platformunuza dair bilgilendirici ve fayda sağlayıcı metinler kaleme alıyorum. Okuyucu, metnin sonunda bilgi sahibi oluyor ve markanıza yahut ürün ve hizmetinize ilgi duymaya başlıyor. 

Neden Bunu Yapıyorum?
Artık banner ve görsel reklamlar insanları sıktı ve kimse bunlara odaklanıp, ilgi göstermiyor. Tabuları bu tür reklamlarla yıkmak çok zor. Bu yüzden evvela o kişilerin tabularını yıkmak ve sonra reklam yapmak gerekiyor. Yani Aloe Vera özlü cilt güzelleştiren bir krem pazarlıyor ve reklamını vermek istiyorsanız, öncelikle kitlenizin Aloe Vera bitkisinden haberdar olması ve faydalarını bilmesi gerekmektedir. Bunu, ilginç ve fayda sağlayan içeriklerle okura sunuyor, temelinde ise sizin ürününüzdeki eşsiz niteliği vurguluyorum. Doğrudan isim vermektense imalı ve bilinç altına yönlendiren mesajlarla konuyu zenginleştiriyorum. 

Süreç Nasıl İşliyor?
- Teklif formunu doldurup, projenizi ve detayları belirtiyorsunuz. 
- Proje ve ürünüze uygun inceliklerle fiyat teklifimi sizlere sunuyorum. 
- Anlaşma dahilinde metni tarafınıza gönderiyorum. Metin alımının ardından ödemeyi hesabıma yapmanız gerekmektedir. 

- Teklif Al

E-posta Adresiniz *:
Konu *:
Proje Detaylarınız *:
Teklif Beklentiniz *:
Teklif İstediğiniz Yazarlık Alanı *: