Alem Figanda Sela Veriyor

Ich habe eine Multimation zur Welt geschrieben. 
Ey modern çağın modernistleri, size sesleniyorum. Lakin boşuna seslenişim bunu da iyi biliyorum. Çünkü sizler duymaktan, görmekten ve hissetmekten acizlersiniz.
 
Âlem figanda selalar okuyor, Suriye, Filistin, doğu Türkistan, arakan ve niceleri zulüm, anarşi ve şiddet görüyor. Afrika açlığını bağrına basmış medet umuyor. Durumu nicelere ibretlik insanlar size bir başka bakarken siz ve sizin gibiler onlara başka gözle bakıyor.
 
Bugünü aydın olanlar, yarınlar sizin midir sanıyorsunuz. O rab ki evrenin şüphesiz tek sahibi bu zulümleri, bu insanları gördüğü gibi sizleri de görüyor.
 
Anı yaşayan bu insanların sonra ki anları meçhulken sizler yıllar sonraki tatil planlarınızı yapıyorsunuz. "Sanatı, edebiyatı ve felsefeyi ehli insanlar yapar" diye nutuklar atanlar, bilin ki ehli bir şahsiye olmak için ehli iman yolunda olmak gerekir.
 
Ummayın ki onlar sizden medet umuyor, unutmayın ki sizler huzur içinde yaşamak için de seçilmişler değilsiniz. İmtihan âleminde okullar, üniversite ve mektepler açıp, öğrenciler okutanlar, Yıllarca bu yerlerde örenim görüp en iyi notlarla mezun olanlar, Gününüzü gün edin zira bir gün size de sıra gelecektir.
 
Yüksek notlarla okullar bitirenler, iyi bilin ki imtihan âleminde en çok başarısız olanlar sizler ve sizin gibi duymayan, görmeyen ve hissetmeyenlerdir. 
 
Yazıları okuyup, videoları izleyip, haberleri dinleyip sadece beğenenler. Hangi hali, hangi durumu beğenme cüretinde bulunuyorsunuz? Yoksa siz bu olanlara sadece gülüp geçiyor musunuz? ...

Değerlendirme: 5.0/1
Sayaç: 1208 | Ekleyen: jungnet | Etiket: Sela, makale, alem, figan, alem figanda sela veriyor
Toplam Görüş: 0
avatar